Як налагодити відносини з дитиною-підлітком ?

Підлітковий вік застає зненацька не тільки дітей, але і їх батьків. Підліток толком не усвідомлює змін, що відбуваються з ним. Та й батьки не готові його сприймати по-новому. Все це призводить до того, що існував раніше контакт між дитиною і батьками валиться, а підліток замикається в собі.
Інструкція
1
Намагайтеся зосередитися на позитивних рисах характеру вашої дитини і частіше його хвалити. Не скупіться на похвалу, адже, як відомо, «похвала окрилює». Хваліть дитину-підлітка навіть в тому випадку, якщо вам здається, що виконати те чи інше завдання або роботу він міг би набагато краще.
2
Стримуйте себе, щоб ненароком не дорікнути підлітка. У цьому віці діти ставляться до зауважень занадто критично. Вирвалася з ваших уст претензія може привести до серйозних наслідків: підліток почне «накручувати себе» і розвивати всілякі негативні думки, через що згодом можуть виникнути комплекси і занижена самооцінка.
3
Ненав'язливо цікавтеся життям своєї дитини. Але пам'ятайте: ніяких нотацій! Критика і нотації - вороги ваші відносин з дитиною-підлітком!
4
Постарайтеся стати для своєї дитини справжнім другом. Якщо вам вдасться знайти «золотий ключик» до свого підрослому дитині, ви зможете домогтися того, що син або дочка будуть з вами гранично відверті, що в свою чергу дасть вам можливість скорегувати вчинки дитини і вберегти його від поганого впливу.
5
Всі розмови з дитиною-підлітком і повчання ведіть тільки в доброзичливо тоні! Якщо ви відчуваєте, що пік емоційного напруження зростає, відкладіть розмову, поки не вщухнуть почуття. Пам'ятайте: перш ніж почати розмову з дитиною-підлітком, з ним потрібно налагодити зоровий контакт.
6
Діліться з дитиною своїм життєвим досвідом. Проте ні в якому разі не беріть на себе весь вантаж його помилок, оскільки це може привести до того, що підліток у майбутньому не зможе вирішувати виникаючі проблеми самостійно.